Chov zvířat a poptávka v dnešní době

Štěnata jezevčíka na prodej 2014

jsou v dnešní době velice oblíbenými psy, přičemž dříve se používal velice hojně v myslivosti, avšak v dnešní době je chovaný také jako hlídač a klasický domácí mazlíček. Velice hojně je také vystavovaný na psích soutěžích a výstavách.

Jezevčík je psem velice společenským, oddaným a přátelským, avšak má také svůj vlastní rozum a potřebuje trošičku pevnější ruku než ostatní psi.

Pokud bychom se měli podívat do historie jezevčíků, tak byli vyšlechtěni z loveckých starých německých psů.

Tito psi se vlastně tenkrát začali křížit s menšími typy psů, jako například teriér, přičemž postupem času vznikl dnešní jezevčík. Jezevčíků je samozřejmě poměrně veliké množství různých druhů, přičemž každý se vyznačuje trošku jinou povahou. V konečném důsledku však samozřejmě záleží na výchově a povaze samotného jedince.

V samotném základu dělíme jezevčíky podle velikosti do tří skupin. Jedná se o jezevčíky standardní, trpasličí a králičí. Každá tato kategorie se pak rozděluje do dalších tří skupin, přičemž se jedná o jezevčíky drsnosrsté, hladkosrsté a dlouhosrsté.

Například myslivci používají nejčastěji jezevčíky hladkosrsté. Poté samozřejmě existuje celá řada barevných a odstínových variací, ve kterých si můžeme jezevčíka pořídit.

Komentáře jsou uzavřeny.