Chov zvířat a poptávka v dnešní době

Štěnata na prodej

Štěňata mají ve svém vývoji několik důležitých fází, kterými si prochází opravdu každé, ať už je to štěně od klasického psa, vlka nebo třeba lišky. V prvé řadě se jedná o takzvanou vegetativní fázi, která trvá zhruba první dva týdnu po porodu. Štěně je v této fázi hluché a slepé, takže se orientuje pouze za pomocí čichu a hmatu.

Dalším je přechodné období, ve kterém se štěněti otevírají oči, začíná k růstu mléčného chrupu, vyvinutí termoregulace a tak podobně. Velice důležitou fází je pak takzvaná fáze vtiskávání, která probíhá zhruba od třetího do sedmého týdne.

V této fázi se štěně seznamuje se všemi podněty, které mu v dalších obdobích budou připadat jako naprosto normální. V tomto období by již mělo být štěně například u lidí, aby se je mohlo vtisknout.

Pokud se v tomto období štěně s lidmi vůbec neseznámí, tak je veliká šance, že nikdy nebude přítulné ani dobrým společníkem. Dále přichází fáze socializace, kdy se vlastně učí, jak se má chovat k lidem, ostatním psům a tak podobně. Dále přichází na řadu fáze sociálního uspořádání, fáze uspořádání smečky a v konečné fázi puberta, kdy se ze štěněte stává mladý pes.

Pokud uvažujete nad koupí nějakého štěněte, tak se můžete podívat v útulcích, chovných stanicích nebo třeba na internetové inzeráty.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prodej domácích mazlíčků a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.