Chov zvířat a poptávka v dnešní době

Prodej králíků na chov

Králíci patří do čeledi zajícovitých, přičemž se jedná o malé savce, kterých existuje několik druhů. Nejznámějším druhem pak je určitě domestikovaný králík domácí. Jedná se vlastně o zdomácnělou formu divokého králíka. Chov králíků se datuje již od starého Říma, kdy tamější obyvatelé považovali králičí maso za pochoutku.

K velikému rozvoji chovatelství králíků pak došlo v Anglii zhruba na konci šestnáctého století. Králík je tedy domácím zvířetem, které můžeme v dnešní době chovat zejména pro maso. Králičí maso na rozdíl od masa jiných domácích zvířat obsahuje pouze minimální množství cholesterolu.

Existují také plemena, která jsou mírně zakrslá, přičemž tito jsou chováni jako domácí mazlíčci. Pokud bychom se měli bavit o chovu králíku v České republice, tak zde existuje několik typů chovů. Máme například takzvané velkochovy masných brojlerů, které slouží pro produkování masa. Dále máme velkochovy, které slouží pro chov králíků za účelem produkování vlny nebo kožešiny. Králík je také významným laboratorním zvířetem.

Králíci se pak dále chovají samozřejmě také v malochovech, přičemž zde se jedná klasicky o domácnosti, nejčastěji na vesnicích nebo v maloměstech. V různých podmínkách jsou králíci domácí krmeni různými způsoby, opět podle účelu, pro jaký jsou chováni.

Pokud jde o krmení králíků, tak podstatná část potravy by měla býti tvořena takzvanými objemnými krmivy, tedy třeba slámou nebo senem. Možné jsou také krmiva zelená, tedy například celer, brokolice, bazalka, kapusta, jitrocel, kopřiva a tak podobně.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Nabídka zvířat a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.