Chov zvířat a poptávka v dnešní době

Chov krůt

Krůta domácí je hned po pštrosovi největším domestikovaným ptákem. Jsou samozřejmě domestikování z jejich divokých předků, přičemž současná moderní plemena jsou mnohem větší. Většina krůt, které jsou chované komerčně,mají peří bíle.

Existují však samozřejmě plemena, která mají své peří černé nebo bronzové. Krůty domácí se pak chovají zejména samozřejmě pro maso, které obsahuje opravdu veliké množství bílkovin a malé množství tuku. Pokud bychom se měli podívat do historie domestikování krůty, tak to bylo zahájeno zhruba před třemi tisíci let.

Domestikace probíhalo zejména na území Střední Ameriky a v jihozápadní části dnešních Spojených států amerických. Tenkrát byli krocani chování samozřejmě opět hlavně na maso, avšak využívaly se i další části. Například kosti byly vhodné pro výrobu nástrojů a zbraní, dále peří se využívalo pro tvorbu ozdobných věcí a samozřejmě se krocani používaly jako obětní zvířata pro bohy.

Do evropských zemí se krocan dostal poprvé zhruba v roce 1519, přičemž sem byl dovezený Španěly ze střední Ameriky. Pokud jde o chov krůt v České republice, tak například v roce 2004 ze bylo chováno něco kolem osmi set tisíc kusů krůt. Krůty se chovají především ve velkochovech, kde vykrmování probíhá na podestýlce v halách. Výkrm samic a samců bývá oddělený.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Hospodářská zvířata a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.