Chov zvířat a poptávka v dnešní době

Kurník pro chov slepic

Slepice v domácím chovu potřebují samozřejmě pro svůj život nějaký kurník a výběh, přičemž tyto věci mají nemalé významy při chovu. V prvé řadě se tedy jedná o kurník, který slepice potřebují v rámci ochrany před větrem, nepříznivým počasím a v neposlední řadě také před šelmami, jako třeba kunami, tchoři a tak podobně.

Je obecně známé, že slepice snášejí poměrně špatně teplo, takže je velice důležitým faktorem to, aby se do kurníku dostalo pouze ranní slunce. Kurníky můžete postavit samozřejmě dřevěné nebo také zděné.

Je také velice dobré stěnky kurníku izolovat. Můžete tedy použít dvě vrstvy dřeva, přičemž mezi tyto vrstvy dáte nějaký izolační materiál. Toto izolační opatření zamezí přísunu extrémního horku nebo veliké zimy. Pokud jde o vnitřní stěny, tak ty můžete natřít například barvou, která se používá na beton.

Jde v konečném důsledku o to, aby tyto stěny byly co možná nejvíce hladké. Pokud by se tam totiž nacházeli nějaké dírky nebo spáry, tak by se v nich mohli vyskytovat různí cizopasníci a bakterie. Další důležitou věcí u kurníku je jeho prodyšnost. Musíte tedy nějakým způsobem zajistit větrání.

Toho můžete docílit například prostřednictvím dřevěných šoupátek v horní části a tak podobně. Dno kurníku by mělo být pokryté vrstvou ostrého písku a nařezanou slámou.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Chov slepic a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.