Chov zvířat a poptávka v dnešní době

Chov drůbeže

U drůbeže domácí tradičně rozlišujeme vodní drůbež a hrabavou drůbež. Pokud bychom se měli první bavit o drůbeži hrabavé, tak sem tradičně zařazujeme krůty a kura domácího. Podle zoologických měřítek sem ale patří například i bažanti, pávi, perličky a další okrasní ptáci.

Ptáci z této čeledi se vyznačují několika charakteristickými rysy. Jedná se například o zobák, který mají krátký, silný a trošku zahnutý. Pak jsou to samozřejmě nohy, které jsou velice silné a uzpůsobené k hrabání. Hrabavá drůbež se pak živí hlavně zelenými částmi rostlin, semeny, hmyzem a tak podobně.

Peří ptáků z této čeledi je poměrně tuhé, přičemž jim chybí prachové peří. Jedná se pak také o nekrmivé ptáky, což znamená, že mláďata jsou krátce po narození samostatná a živí se sama. Dále máme drůbež vodní, kam patří například pro člověka významný zvířata jako husa domácí, kachna domácí a tak podobně.

Tito se vyznačují například tím, že jejich tři přední prsty běhánu jsou propojeny blánou uzpůsobenou k plavaní. Celkově je tělo uzpůsobena k životu jak na souši, tak také ve vodě. Celé tělo je kryté takzvaným obrysovým peřím, které je vodě odolné. Většina druhů drůbeže proběhla domestikací a je chována pro své produkty. Jedná se samozřejmě o maso, peří a tak podobně.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Chov slepic a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.