Chov zvířat a poptávka v dnešní době

Boloňský psík prodej

Vývoj boloňského psíka se datuje od plemene bišonků, přičemž jej charakterizuje bavlněná, charakteristicky bílá srst. Občas se mohou objevit u těchto psíků také tmavší odstíny srsti, avšak většinou jsou považovány za nežádoucí, pokud chce majitel se svým jezdit na soutěže a výstavy.

Plemeno jinak vzniklo zhruba kolem roku 1200 v Itálii, kdy byli tito psi oblíbení na panských dvorech. Charakterem jsou tito psi velice přátelští k rodině, ve které vyrůstají, avšak například k ostatním psím plemenům jsou poměrně nedůvěřiví.

Jak již bylo řečeno, má docela podobnou srst jako bišonci, avšak v několika bodech se liší. Boloňští psíci mají srst spíše chomáčovitou, přičemž mírně odstává od těla, na rozdíl od srsti bišonka. Maximální výška psa je v kohoutku zhruba dvacet sedm centimetrů, u fen je tento údaj o dvě čísla nižší, tedy dvacet pět centimetrů. Pokud jde o péči o tyto psi, tak se výrazně liší podle typu srsti.

U psů, jejichž srst je klasicky otevřená, je možné kartáčování zhruba jednou týdně. U dalšího typu, tedy u těch, kteří mají srst takzvaně s podsadou je péče o něco náročnější. Vyčesávání a kartáčování by u těchto mělo probíhat alespoň jednou denně.

Komentáře jsou uzavřeny.